Choď na obsah Choď na menu
 


Ak si šikovná alebo máš sikovnú kamošku a zopár lakov na nechty môžeš si aj ty sama doma skrášliť takto svoje nechtíky.Ak nie tak navštív svoj obľúbený kozmetický salón.

žť

žz

V prvých hodinách sa vám budú zdať vaše nechty ťažké a neprirodzené.


Zvoľte si prirodzenú dĺžku vašich nechtov. Čo je približne 3-4 mm špičky nechtu- zaručuje ľahšie si na ne zvyknete a dlhšie vám vydržia.

- Materiál, ktoré sa nanášajú na vlastný nehet je veľmi kvalitná umelá hmota. Žiadna jej zložka nepôsobí na organizmus ani nepoškodzuje vaše nechty. Predpokladáme, že i Vy viete, že umelá hmota sa dá neopatrným zachádzaním poškodiť. Napr. zlomiť.

Nerobte veci zbrklo, Vaše pohyby rukou by mali byť elegantné !

Preto dávajte predovšetkým pozor:

- pri veľkom upratovaní použite gumové rukavice s bavl. vložkou, napr. na umývanie okien

-pri žmýkaní prádla ai.

- naučte sa brať veci plochou prstov a nie špičkami nechtov

- pri otváraní a zatváraní , využite kĺby prstov

- pri použití kalkulačky - si pomáhajte perom, alebo kĺbmi prstov

- pri vyberaní vecí z úzkych sukní a nohavíc -vyzliecť a vytriasť

- na obúvanie topánok použite obuvák

- pri stlaní na posteľného prádla a zasúvania do matracov použite pravítko


Keď mrzne noste teplé rukavice, lebo umelina mrzne a krehne

POZOR v saune môžu nechty páliť

Rozhodujete sa pri kúpe laku len podľa farby? Možno robíte chybu! Dnes sa vyrába veľa rôznych druhov. Možno o tom ani neviete, ale práve lak na nechty by vám mohol pomôcť skončiť s ich obhrýzaním alebo predčasným lámaním! Stačí si len dobre vybrať.

Žijete ako v rýchliku?
Stále sa ponáhľate a nemáte čas čakať, kedy vám ten lak konečne zaschne? Potom stavte na rýchloschnúce laky. Mali by zasychať podstatne rýchlejšie ako tie bežné. Ich nevýhodou však môže byť to, že sa niekedy rýchlejšie olupujú - to však záleží od konkrétneho laku.

Nech vydrží dlho dlho dlho...
Nechty si lakujete len v sobotu - a preto potrebujete lak, ktorý sa dokáže týždeň na vašich nechtoch udržať. Tak potom je to jasné - dlhotrvajúce laky sú tu pre vás. Niekedy zasychajú o niečo dlhšie ako normálne. Buďte trpezlivá - len lak, ktorý medzi jednotlivými vrstvami úplne vyschne, vám vydrží naozaj dlho!

Stop okusovaniu
Okusujete si nechty? Vyskúšajte lak, ktorý vás svojou horkou chuťou od tohto nepríjemného zlozvyku odnaučí. Je vhodný nielen pre ženy, ale aj pre mužov. Môžete ho naniesť aj na už nalakované nechty - podstatné je, aby tvoril hornú vrstvu.

Podkladajte
Podkladový lak je zväčša bezfarebný a pomerne rýchlo zasychá. Slúži najmä na to, aby farebná vrstva, ktorú naň nanesiete vydržala dlhšie. V ideálnom prípade by mal obsahovať aj nejaké vyživujúce zložky. Pri výrazných farbách ako karmínová alebo čierna tiež predíde tomu, aby sa ich farba viditeľne "zažrala" do nechtu a pokožky okolo neho.

Vyzbrojte ich silou!
Sú vaše nechty slabé a lámavé? Vyskúšajte spevňujúci lak! Môžete ho použiť aj ako lak podkladový. Spevňujúce laky pôsobia na rôznych bázach, všetky vám však o pár týždňov sľubujú pevnejšie a dlhšie sexi nechtíky.

Klasika
Ak nemáte na lak žiadne z predchádzajúcich požiadaviek, môžete si vybrať klasický lak, s ktorým má skúsenosti snáď každá žena. Ich hlavnou výhodou je najväčšia paleta farebných odtieňov.

Rozhoduje cena?
S čestným svedomím môžeme prehlásiť, že nie. Laky, ktoré nájdete bežne v drogérii stoja od niekoľkých desiatok, až po niekoľko stoviek korún. Nenechajte sa odradiť nižšou cenou - medzi lacnejšími, rovnako ako medzi drahšími, sa nájdu veľmi dobré, aj veľmi zlé laky. Skúste sa pri výbere spýtať na skúsenosti svojej kamarátky alebo sa poraďte s predavačkou.

Nevýhody gélových nechtov

6.4.2008 15:37 | Dominika | ♥NECHTY♥

Nie každá žena sa môže pýšiť krásnymi a zdravými nechtami. Existujú profesie, ktoré vyžadujú perfektnú upravenosť. A k tej určite patrí aj úprava nechtov. Tak prečo si ich nenechať proste urobiť nové a lepšie.

Gélové nechty sú vhodné pre všetky typy nechtov. Hlavne na spevnenie slabých nechtov. Nesmú sa aplikovať na nehty veľmi krátke a ohryzené, umelý necht nemá na čom držať. Ako prídeme ku krásnym nechtom?

Najskôr sa nechty dezinfikujú, odmastia a zdrsnia, potom sa nalepia umelé nechty. Ďalej potom nanesieme prvú základnú vrstvu gélu, ktorá sa v UV lampe nechá vytvrdiť. Nasleduje druhá vrstva gélu, ktorá je už silnejšia a opäť sa nechá vytvrdiť v UV lampe. Na záver sa nechty vypilujú do požadovaného tvaru. Módne sú stále nechty zapilované do hranata, módny je aj štýl asymetrický. Takto vytvorené nechty nalakujeme. V súčasnosti kraľuje francúzska manikúra. Gélové nechty ale nemusíme lakovať, vyzerajú prirodzene.

Po prvej aplikácii sa chodí pravidelne na doplnenie gélu raz za tri týždne alebo raz za mesiac. V priebehu, ako umelé nechty odrastajú, je treba doplniť gél, ktorý sa nanáša priamo na prírodné nehty. Doplnenie gélu s lakovaním trvá asi hodinu, inak žiadna vlastná úprava nie je nutná, len v prípade, že nechty dosť odrástli a je treba ich skrátiť.

Nevýhody gélových nechtov

  • chodiť pravidelne na doplňovanie gélu, je to určitá strata času
  • musíme si zo začiatku zvyknúť na to, že máme umelé nechty
  • pri zlej aplikácii môžu umelé nehty pukať alebo sa odchlipovať


Pokiaľ si ale vyberieme skúsenú manikérku, gélové nechty nám budú slúžiť dokonca lepšie, než prírodné - sú totiž mäkkšie a ohybnejšie. Pri nárazoch tak nepraskajú. Lak na umelých nehtoch vydrží dlhšie než na prírodných.

Čo na záver? Výhody gélových nechtov sú väčšie, než nevýhody. Čo z toho plynie? Nebát sa a urobiť si radosť z nových nechtov. Samozrejme vtedy, pokiaľ naše nie sú príliš krásne.

Dokonalé nechty

20.8.2007 14:35 | Dominika | ♥NECHTY♥

20 krokov k dokonalým nechtom20 krokov k dokonalým nechtom

gh1.namoč si ruky do vlažnej vody . nalej do nej penu do kupela aby nechty zmekli. kúpél v roztohu morskej soli je tiež účinný.
2.pestuj si nechty výživnými krémami a nezabudsni ani na pokožku ruk,pretože tá je rovnako doležitá.
3. nechty si čisti špeciálnou kefkou.
4.po 10 minutach si ruky vysuš suchým uterákom.
5.pomocou špeciálnej drevenej špachtličky si poztláčaj kožtičku ktorá sa tvorí okolo nechtov
6.na zatláčanie kožtičky možeš použiť aj nožničky. pokial to ideš robiťprvýkrát, radšej požiadaj o pomoc manikérka.
7.Ak si profesionálka vieš, že na kožtičku by si nemala používař tie isté nožnice ako na nechty - na tento účel existujú špeciálne.
8.rozhodni sa aký tvar nechtov chceš a potom si ich pomaly vytvaruj pomocou pilníka.
9. kliešte používaj len vtedy, keď mmáš dlhé nechty a chceš mať kratšie.
10. vždy pilníkuj ťahom iba do jednej strany.
11.fľaky z nechtov odstráň pomocou plátka citrónu.
12.keď už nechty majú konečný tvar, chýba už iba ich posledná úprava ktorú dosiahnš roznymi pilníkmi od mekkeho až po ten najtvrdší.
13.pilníky roznych tvrdostí by si mala používať v správnom poradí. nakoniec sa nechty musia preleštiť tým najjemnejším.
14. ak máš nechty slabé a lámavé, mala by si používať aj posilňujúci lak. ak ich máš velmi zničené, možeš použiť aj olivový olej.
15. farba laku by mala ladiť z nechtami
16.nechty sa lakujú vždy v 2 tenkých vrstvách
17.aby lak držal čo najdlhšie použi ako poslednú vrstvu priesvitný lak.
18.niekolko minút po lakovaní sa ničoho nedotýkaj aby tvoje dielo nevyšlo na zmar.
19.ak sa tofarebné nechty zunovali a chceš si vytvoriť niečo nové, tak starý lak odstáň odlakovačom.
20.nie je dobré lakovať nechty každý deň. aj oni potrebujú dýchať

 

Druhy lakov na nechty

27.7.2007 16:46 | Dominika | ♥NECHTY♥

Všetko pre nádherné nechty a pre dokonalú starostlivosť o ne.

Prípravok na ošetrenie nechtového lôžka je obohatený o mandľový olej a je obzvlášť jemný.

Podkladové laky zosilnia a ochránia nechty.

Rýchloschnúci vrchný lak vytvorí na už nalakovanom nechte ochranný, lesklý film a zároveň ochráni nechet pred rozštiepením.

Nechty možno ošetriť aj s olejovým roztokom, ktorý podporuje obnovu buniek a nechty dorastajú zdravé a silné. Je obzvlášť vhodný pri extrémne poróznych a suchých nechtoch.

Pevnejšie nechty dosiahnete s ošetrujúcim roztokom s kalciom, ktorý účinkuje už pri prvom nanesení. Slabým nechtom dodá viac stability a ochrany. Je vhodný aj ako podkladový lak.

Podkladový opravný lak má matný pudrovo ružový nádych a slúži na vyrovnanie nerovností a rýh.

Lak na nechty poskytuje vynikajúce prekrytie, je rýchloschnúci a dlhotrvajúci. Brilantné top-módne farby v elegantných flakónoch - pre každý typ, vkus alebo oblečenie niečo vhodné.

gbh

fv

vb

zž

žz

rge

g

g

tg

gt

gg