Choď na obsah Choď na menu
 


A dohladka!

Krásne hladké nohy sú snom každej ženy.
Leto má popri príjemných stránkach aj tie menej príjemné, napríklad odstraňovanie chĺpkov. Neviete sa rozhodnúť, ktorá dostupná metóda je pre vás tá pravá? Poradíme vám.

Depilačný krém

METÓDA: Chĺpky sa odstraňujú pôsobením špeciálnej chemickej zmesi tesne pod povrchom pokožky, ktorá ich jednoducho rozpustí.

Použitie: Krém, gél, mlieko alebo penu naneste na suchú pokožku, nechajte pôsobiť a potom odstráňte pomocou špachtle alebo mokrého uteráka.
Oblasť použitia: Ruky, nohy, horná pera.
Plusy a mínusy: Táto metóda je bezbolestná a finančne nenáročná. Ťažkosti môžu nastať pri veľmi citlivej pokožke, ktorá môže reagovať podráždením. Najlepšie urobíte, ak si pred použitím spravíte test znášanlivosti.
Cieľová skupina: Ženy, ktoré majú dosť času pre seba.
Čas trvania procedúry: Závisí od vašej zručnosti a času pôsobenia prípravku (3 až 10 minút).
Výsledok: Vydrží tri až štyri dni, potom chĺpky začnú dorastať.
Faktor bolesti: Rovná sa nule.

Holenie epilátorom prináša dlhotrvajúce výsledky. Epilácia

METÓDA: Epilátor sa podobá na holiaci strojček, len epilovacia hlavica sa skladá z niekoľkých rotujúcich kotúčov, ktoré ako minipinzetky vytrhávajú jednotlivé chĺpky.

Použitie: Strojček používajte po sprchovaní, keďže vtedy je pokožka mäkká. Nezabudnite ju však najprv poriadne vysušiť. Výnimku tvoria epilátory určené do sprchy.
Oblasť použitia: Nohy a oblasť bikín. Neskúšajte ho na podpazušie!
Plusy a mínusy: Použitie je veľmi jednoduché a výsledok úžasný. Pomocou špeciálnych hlavíc dokážete odstrániť už 0,5 mm dlhé chĺpky. Ale pozor! Na citlivých miestach môže byť pôsobenie epilátora dosť bolestivé a pokožka môže reagovať začervenaním.
Cieľová skupina: Ženy, ktoré potrebujú dlhotrvajúci výsledok.
Čas trvania procedúry: Asi 10 až 15 minút na jednu nohu.
Výsledok: Vydrží až štyri týždne.
Faktor bolesti: Prvýkrát to trochu bolí a ani neskôr nejde o veľmi príjemnú procedúru. Časom však vytrhávanie chĺpkov prestane bolieť.

Vosk

METÓDA: Na pokožku sa nanesie tenká vrstva vosku alebo cukrovej hmoty, priloží sa na ne plátenný pás látky, ktorý sa rýchlo strhne v smere proti rastu chĺpkov.

Použitie: Ideálna dĺžka chĺpkov je asi 2 mm, inak nie je výsledok až taký dokonalý. Dva dni pred procedúrou si spravte píling, aby ste pokožku oslobodili od odumretých šupiniek. Po zákroku ju nezabudnite dezinfikovať a ošetriť zvlhčujúcim prípravkom.
Oblasť: Nohy, oblasť bikín, podpazušie, obočie, horná pera.
Plusy a mínusy: Dorastajúce chĺpky sú redšie a jemnejšie. Nie je to však nič pre spontánne akcie. Jednak zákrok dlhšie trvá, jednak býva pokožka podráždená a citlivá na dotyk. V lete môže nastať problém pri dorastajúcich chĺpkoch, ktoré treba nechať dorásť do potrebnej dĺžky.
Cieľová skupina: Ženy, ktoré nemajú čas na každodenné holenie s nízkym prahom bolesti.
Čas trvania procedúry: Závisí od veľkosti ošetrenej plochy.
Výsledok: Môže vydržať až do šiestich týždňov.
Faktor bolesti: Dosť vysoký.

Vďaka holiacej pene pôjde holenie od ruky. Holenie

METÓDA: Chĺpky sa tesne nad povrchom pokožky jednoducho odrežú. Môžete použiť dva spôsoby. Suché holenie pomocou elektrického strojčeka so zastrihávajúcimi čepieľkami alebo mokré holenie pomocou žiletky.

Použitie: Pri elektrickom strojčeku je to veľmi jednoduché, postupujte proti smeru rastu chĺpkov. Pri používaní žiletky treba pokožku najprv poriadne navlhčiť, prípadne použiť holiacu penu, aby sa žiletka pekne kĺzala. Nakoniec pokožku ošetrite upokojujúcim krémom alebo gélom.
Oblasť použitia: Ruky, nohy, podpazušie, oblasť bikín.
Plusy a mínusy: Táto metóda je veľmi jednoduchá, rýchla a výsledok je krásne hladký. Problém môže spôsobovať oblasť bikín, kde sa zvyknú tvoriť nepeknéa nepríjemné vyrážky. Okrem toho treba procedúru pre dokonalý výsledok opakovať každý deň.
Cieľová skupina: Ženy, ktoré nemajú čas na dlhodobé procedúry.
Čas trvania procedúry: Zopár minút. Čím viac času si doprajete, tým lepšie pre pokožku aj pre precíznejší výsledok.
Výsledok: Nádherne hladká pokožka. Po dni až dvoch treba procedúru zopakovať.
Faktor bolesti: Nízky. Pri žiletke hrozí riziko porezania, no pri opatrnom holení nič nebolí