Choď na obsah Choď na menu
 


 

Najväčšie lži o celulitíde


Jeden tvrdí to, druhý ono a vy už v tom máte poriadny chaos. A zrejme aj vaša celulitída, lebo ešte stále neodišla...

MÔŽEM JEJ TO JEDNODUCHO NATRIEŤ

Hlúposť!

Krémy, gély, séra a pílingy proti pomarančovej koži sú skvelým výmyslom, ale nie dokonalým. Celulitída sa s vami nehodlá rozlúčiť, ani keď ju budete natierať dvadsaťštyri hodín denne tým najdrahším sérom. Prípravky sú účinné len v kombinácii s primeraným množstvom pohybu. Nemenej dôležité je ich správne používanie, takže si poriadne naštudujte priložený návod. Aby sa v pokožke po celý deň udržalo potrebné množstvo účinných látok, mali by ste problémové partie výdatne krémovať a masírovať každé ráno i večer. To masírovanie nezanedbávajte, pretože pomáha účinným látkam dostať sa hlboko do tkanív, kde na ne čaká tvrdá práca- ak pre vašu lenivosť či uponáhľanosť ostanú len na povrchu pokožky, vyhladenia sa nedočkáte ani o sto rokov.

MASÁŽE ROBIA ZÁZRAKY

Pravda!

K vzniku celulitídy neprispieva len nesprávny životný štýl a hormonálne poruchy, ale aj zlý krvný a lymfatický obeh. Vynikajúcim prostriedkom na ich rozprúdenie je masáž. Či už budete používať ruky, rukavice, kefu alebo špeciálnu masážnu hlavicu, nezabudnite postupovať smerom k srdcu, teda od chodidiel cez stehná, boky až k bruchu. Aspoň dvakrát týždenne si nájdite čas na profesionálnu lymfodrenáž v kozmetickom alebo masážnom salóne (ručnú či prístrojovú). Hĺbková masáž podporuje tok lymfy, urýchľuje odbúravanie tukových zásob, prekrvuje a spevňuje kožu. Procedúru môžete kombinovať s rôznymi anticelulitídovými zábalmi.

POKOŽKU MI VYHLADÍ DETOXIKÁCIA

Pravda!

Je vašou povinnosťou zbaviť telo nahromadených škodlivých látok. Biely cukor, čokoláda, zákusky, svetlé pečivo, živočíšne tuky, údeniny, majonéza, kečup či vyprážané jedlá by mali byť pre vás tabu. Obsahujú mnoho toxínov, ktoré sa hromadia v tukovom tkanive a prispievajú k vzniku pomarančovej kože. Krátka očistná kúra ich vyplaví a pokožku viditeľne vyhladí. Počas detoxikácie nezabudnite na čistiace čaje a dostatočný pitný režim. Dôležité je zahodiť aj cigarety, pretože nikotín zhoršuje prísun kyslíka k bunkám a negatívne ovplyvňuje látkovú výmenu v tkanivách postihnutých celulitídou. Čistiaci proces môžete podporiť užívaním riasy Chlorelly alebo šťavy z Aloe vera. A nech vám ani nenapadne vrátiť sa po detoxe k pôvodnému režimu stravovania! Až do konca života uprednostňujte celozrnné potraviny, obilniny, strukoviny, ryby, hydinu, čerstvú zeleninu a ovocie.

KEĎ JU VYHLADUJEM, ZMIZNE

Hlúposť!

Pravda je taká, že keď ju vyhladujete, ona nezmizne a vy sa zbláznite. Vďaka zaručeným receptom na ultrarýchle chudnutie dosiahnete opačný efekt - odbúra sa tuk, ktorý obklopuje celulitídové bunky, ale s tukom usadeným hlboko v bunkách to ani nepohne. Výsledkom budú ešte viditeľnejšie hrbolčeky. Zbytočne sa preto netýrajte a pokojne si doprajte viac ako jedno jablko denne. Dokonca ani tuk nemusíte z jedálneho lístka úplne vyčiarknuť. Presvedčenie, že keď ho nebudete prijímať, nebude sa usádzať, je totiž absolútne nesprávne - náš organizmus tuk potrebuje! Keď mu ho nedodáte, čakajte napríklad pomalší rast vlasov a zhoršenie ich kvality. A určite ste už počuli aj o skupine vitamínov A, D, E a K, ktoré sú rozpustné v tukoch. V preklade to znamená, že bez prítomnosti tuku ich telo nemôže spracovať, a ako prišli, tak aj odídu. Ich deficit môže v tele spôsobiť poriadnu šarapatu. Záver: Ak vaša denná spotreba tukov neprekročí 30 gramov (maximálne 10 percent môžu tvoriť nasýtené mastné kyseliny), nemusíte sa obávať priberania.

SKÚSIM BEHAŤ TRIKRÁT DENNE

Hlúposť!

Všetkého veľa škodí. Ak chcete zostať zdravá a v dobrej kondícii, nemali by ste telo zaťažovať športovou aktivitou príliš často. K dokonalej postave sa dopracujete aj miernejším tempom, napríklad športovou polhodinkou každý druhý deň. Je to zároveň efektívnejšie ako raz do týždňa vypľúvať dušu pri dvojhodinovom tréningu. Hlboko uložené tukové zásoby sa začínajú spaľovať už po 20 minútach intenzívneho zaťaženia. Nedovoľte však, aby váš srdcový rytmus prekročil 140 úderov za minútu. Striedajte rôzne druhy športov - ideálne je bicyklovanie, plávanie, beh, rýchla chôdza a kolieskové korčuľovanie. Pomôžu vám nielen pri formovaní pekných kriviek, ale vďaka nim získate aj perfektnú kondičku.

STRAVA NEMÁ VPLYV NA CELULITÍDU

Hlúposť!

Správnym nastavením jedálneho lístka môžete dosiahnuť až 60-percentné zmenšenie celulitídových buniek. Prvou zmenou by malo byť obmedzenie spotreby soli, ktorá zadržiava v tele vodu, spomaľuje cirkuláciu krvi a zhoršuje vzhľad pomarančovej kože. Okrem soli by ste si mali odoprieť aj alkohol, kávu, sladkosti a fast food. Znie to kruto, ale keď si namiesto cestovín so smotanovou omáčkou dáte šalát a večernú pizzu nahradíte paradajkou, úspech vám bude tou najsladšou odmenou. Môžete ho potom dosýta zapíjať nesýtenou minerálnou vodou ochutenou šťavou z čerstvého citróna. Tým dostanete do tela ďalšieho tukožrúta v podobe vitamínu C, ktorý zároveň prospeje kolagénovým vláknam a pomôže im zachovať elasticitu. Aby ste mali istotu, že prijímate všetky vitamíny a minerály, ktoré uľahčia váš boj s celulitídou, k racionálnej strave pridajte výživové doplnky s obsahom vitamínu E, B-komplexu a betakaroténu.

MÁM TO Z ANTIKONCEPCIE

Pravda!

Je dokázané, že s pomarančovou kožou majú väčšie problémy užívateľky hormonálnej antikoncepcie či hormonálnej substitučnej liečby. Ak máte pocit, že sa váš stav zhoršil v súvislosti s tabletkami, poraďte sa s gynekológom o iných možnostiach antikoncepcie. Ľahšie problémy v menopauze sa neraz dajú odstrániť nehormonálnymi doplnkami výživy.

CELULITÍDA JE VLASTNE OBEZITA

Hlúposť!

Nahromadenie tuku je veľmi dobrou základňou na vznik pomarančovej kože. Napriek tomu nie sú hrbolčeky a obezita jedno a to isté. Človek s prebytočnými zásobami tuku nemusí mať automaticky celulitídu. A platí to aj opačne - ani štíhle a vyšportované telo nie je zárukou hladkej pokožky. Hrbolčeky totiž nemá na svedomí samotná prítomnosť tuku - sú výsledkom degeneratívnych zmien podkožného väziva, v ktorom sa zadržiava voda a toxíny. Kým celulitída postihuje predovšetkým stehná, boky, zadok a brucho, pri obezite sa tuk ukladá komplexne po celom tele. U mladších žien nie sú zmeny na koži badateľné, pretože majú ešte dostatočne pružné tkanivá. S pribúdajúcim vekom a zväčšovaním tukových zásob sa však jamky stávajú hlbšie a viditeľnejšie.

NEPOMÔŽEM SI, JE TO GENETICKÉ

Hlúposť!

Ak ste zistili, že hrboľaté nohy má vaša mama, babka i prababka, nechystajte si hneď slučku. Pomarančová koža nemusí byť vaším osudom. K jej vzniku síce prispievajú dedičné faktory a ženské pohlavné hormóny estrogény, ale neznamená to, že ich vplyv nemôžete obmedziť na minimum. Základom úspechu je sebadisciplína, zdravé stravovanie a šport. Pomôže vám aj striedavé sprchovanie teplou a studenou vodou, ktoré vynikajúco rozprúdi lenivý krvný a lymfatický obeh. Nemáte na to čas? Stačí sa premôcť a na konci sprchovania pustiť na seba minútový prúd studenej vody. Ďalšia dôležitá vec: úzke oblečenie je síce sexi, ale keď si budete telo zväzovať obtiahnutými džínsami, pančuchami či nohavičkami, krv a lymfa budú stagnovať. Uvoľnite sa a celulitída sa vás ani nedotkne!

NESMIEM PRIBRAŤ ANI KILO

Hlúposť!

Nemusíte sa každý deň vážiť a stresovať. Kilo, ktoré ste pribrali po víkendovej narodeninovej oslave, neznamená, že o pár dní máte celulitídu. Vznik pomarančovej kože je postupný proces a // // // neprejaví sa zo dňa na deň. Ak sa však podobné úlety stanú pravidlom, najskôr sa vám celulitída objaví na zadných stranách stehien, po čase prídu na rad vnútorné strany stehien, boky, brucho a paže. Spočiatku si nemusíte nič všimnúť, pretože v prvom štádiu celulitídy je koža na pohľad hladká a hrbolčeky vidieť len pri "štípacom teste". Keď však nezačnete konať, príde druhá fáza a vašu pomarančovú kožu si všimnú aj iní, napríklad pri napnutí svalov alebo pri ostrom osvetlení (slnko, žiarivka). Ukladanie škodlivých látok v tukových tkanivách vedie po niekoľkých rokoch k trvalým zmenám v štruktúre väziva a k prechodu celulitídy do posledného štádia, keď je už viditeľná bez ohľadu na osvetlenie.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

celulitda

(sisi, 10. 7. 2011 21:45)

pisete krawiny vsetko som vyskusala a nic nepomohlo pekny den