Choď na obsah Choď na menu
 


Ako nanášať Make Up

20.09.2006

Spôsob ako nanášať make-up

1.Nanášanie končekmi prstov
Tekuté make-upy je účinnejšie nanášať prstami, pretože tento spôsob aplikácie nezanecháva prúžky a zároveň sa prstami dostanete na miesta, ktoré špongiou bežne nezasiahnete. Okrem toho sa make-up na prstoch jemne zohreje a ľahšie sa rozotiera. Nezabudnite make-up dôsledne rozotrieť, najmä na miestach, na ktoré sa často zabúda: okolo nosa, pri okraji vlasov a na hranici líc a krku. Tento spôsob nanášania má viac výhod: make-up zostáva dlho matný a dosiahnete dokonalé pokrytie pleti vďaka perfektnému citu v prstoch.

Tip: Rozotretý make-up dlaňami jemne potľapkajte, čím sa make-up rovnomerne usadí a vydrží dlhšie.

2.Nanášanie pomocou špongie
Takýmto spôsobom môžete nanášať tekutý, krémový alebo púdrový make-up. Špongiu môžete použiť suchú alebo navlhčenú. Make-up, pomocou špongie, nanášajte v malých množstvách svižným ťahom, nakoniec končekmi prstov jemne pleť potľapkajte. Ak špongiu pred nanášaním navlhčíte, make-up sa bude lepšie rozotierať a zanechá tenšiu vrstvu na pleti. Tým, že je špongia nasiaknutá vodou nebude absorbovať príliš veľa make-upu. Suchú špongiu je lepšie použiť pri tuhých make-upoch, napr. krémových alebo púdrových. V obidvoch prípadoch sa make-up nanáša od čela smerom doku ku brade.

Tip: Ak si náhodou nanesiete príliš veľa make-upu na tvár, prebytok môžete odstrániť kozmetickou vreckovkou, ktorú opatrne pritlačte k tvári.

Ako si vybrať dokonalý Make up

20.09.2006

Make-up

Make-up je základom dokonalého líčenia. Nanášajte ho na tvár postupne, aby ste vyhladili povrch pleti. Maskuje všetky nedokonalosti pleti a vyrovnáva jej farebný tón. Make-up, ktorý primerane splýva s prirodzenou farbou pleti jej dodáva čistý a jasný vzhľad.

Správny výber odtieňa make-upu

Vždy si vyberajte make-up, ktorého odtieň je identický, respektíve o jeden stupeň svetlejší ako farba vašej pleti. Otestujte si nový odtieň tak, že nanesiete malé množstvo na líce pri čeľusti a rozotriete. Správny odtieň by nemal byť veľmi nápadný. Ak ste si starostlivo vybrali vhodný odtieň, dbajte, aby ste make-up rovnomerne rozotreli a nevznikol farebný rozdiel medzi tvárou a krkom.

Všeobecné zásady sú jednoduché:

  • pre chladný tón pleti sú vhodné bledé, svetlé ružové odtiene (napr. Porcelain Beige)
  • pre teplý tón pleti sú vhodné slnečné odtiene (napr. Honey) alebo béžové (Warm Beige)
  • obidva typy sú prijateľné v kombinácii s takzvanými neutrálnymi odtieňmi (Natural Fawn, Natural Cream)

Tip: Ak si chcete vybrať správny odtieň, vyberajte vždy na dennom svetle, pretože umelé osvetlenie môže skresliť správny výber.

Triky v líčení, ktoré vás urobia mladšou

10/2006
Hladko upravená
Maska proti vráskam: s pšeničnými extraktmi a vitamínom E zbavuje malých vrások! Je vhodná na dekoltáž, tvár a krk. Nechajte pôsobiť 15 minút.

 

Zázračné krémy na ruky

Mladšie ruky možno vyčarovať s pomocou špeciálneho krému, ktorý vzpruží starnúcu pokožku a pozastaví tvorbu drobných pigmentových fliačikov.

Starostlivosť o pokožku

Kapsuly s výživnými látkami ako retinol a vitamín E spevňujú pokožku tela zvnútra.

Viac švihu a zvýraznenia pre oči

Na horné viečko naneste svetlý očný tieň a hranicu viečka potom dofarbite hnedým tieňom. Pod obočie použite bledý zvýrazňovač – ten ako jediný môže obsahovať aj lesklú zložku.

DÔLEŽITÉ: Tmavá očná linka nanesená na vrchnom a spodnom viečku zaručí, že vaše oči a mihalnice budú vyzerať väčšie a bohatšie. Na linku použite ceruzku so zaokrúhleným špicom – kontúra tak nebude príliš ostrá.

NÁŠ TIP: Vrchné mihalnice najskôr nalíčte zvonka a až potom „normálne“ zvnútra – to im dodá skvelý objem. Ovisnuté viečka zlepšíte tým, že hnedý očný tieň potiahnete až do vonkajšieho kútika a smerom k obočiu ju potiahnite už len dostratena. Očnú linku ťahajte z vnútornej strany oka smerom von.

Trblietavé zafixovanie

S práškovým púdrom spravíte mejkap trvanlivým a menej stierateľným. Keďže zrelá pokožka stráca počas dňa svoj lesk, netreba to s púdrom príliš preháňať, inak by zbytočne zvýraznil vrásky.

DÔLEŽITÉ: Výrazne omladzujúco pôsobí jemne trblietavý púder.

NÁŠ TIP: Trik vizážistov na dokonalé zafixovanie – malé množstvo minerálnej vody rozprášte na tvár a nadbytočnú vodu osušte pomocou kozmetického tampónu.

Správny podklad s mejkapom

Tónovaný mejkap pomôže zmiznúť prvým vráskam. Dbajte na to, aby odtieň mejkapu zodpovedal tónu vašej pokožky. Na tvár ho najskôr naneste prstami a na rovnomerné rozotretie použite vlhkú hubku. V okolí mimických vrások ho naneste len malé množstvo!

DÔLEŽITÉ: Pri kúpe si produkt najskôr otestujte na brade alebo na líci, samozrejme, pri dennom svetle. Pamätajte, že príliš tmavý mejkap zvýrazňuje vrásky a žena potom vyzerá veľmi umelo.

NÁŠ TIP: Mejkap s malými ligotavými pigmentmi odráža svetlo a pokožka na tvári tak pôsobí hebko a jemne.

Výraz s malým množstvom rúžu

Rúž dodá ženskej tvári mladistvý výraz. Ideálne miesto na lícach nájdete tak, že sa doširoka usmejete. Rúž naneste štetcom smerom k spánkom tam, kde najviac vyniká váš úsmev.

DÔLEŽITÉ: Opatrne s nanášaním, aby ste nezasiahli aj oblasť pod lícnou kosťou. Tvár by tak pôsobila prázdno a staro.

NÁŠ TIP: Staroružová a jemná marhuľová sú klasickými omladzovačmi.

Pre pekný a žiarivý úsmev

Ak zvýraznite kontúry pier ceruzkou, hneď budú vyzerať mladšie. Orámujte ich troška nad ich prirodzenou kontúrou, zabránite tak rozpitiu farby do malých vrások. Vnútro pier dofarbite rúžom.

DÔLEŽITÉ: Zvoľte svetlý odtieň – najlepšie ružový alebo marhuľový.

NÁŠ TIP: Pastelové farby s leskom opticky zväčšia úzke pery.

Tipy ako si vybrať ten správny make-up!

celá fotogaléria

Tajomstvom každej ženy je jej make-up- neviditeľný pomocník, ktorý nielen zakrýva nedostatky, ale aj vyzdvihuje to, čo je na žene najkrajšie.

 

Vybrať správny podkladový make-up si vyžaduje veľa trpezlivosti, poznanie vlastnej pleti a zistenie, čo vlastne od zázračnej tubičky očakávate. Či má vašu pleť rozjasniť, zakryť nerovnosti pleti, alebo jej jednoducho dodať prirodzený vzhľad.

Pravidlo č.1: Nezabúdajte na typ pleti!

Asi najdôležitejšie pri výbere make-upu je prihliadať na typ pleti. Suchá pokožka potrebuje hydratovať- vhodný je tekutý make-up, problémová zakryť- najlepšou voľbou je krémovo-púdrový, ktorý dopĺňame využitím korektora, mastná zmatnieť- matný tekutý make-up, pre normálnu pleť vyberte kompaktný make-up.

Iný make-up používate, keď máte dvadsať a vaša pleť potrebuje iba rozjasniť, a iný v staršom veku, keď sa snažíte aj pomocou podkladu vyhladiť drobné vrásky. Ak nechcete svojej pleti viac uškodiť, ako pomôcť, vždy si zistite na akú pleť je ktorý podklad vyrobený. Make-up pre citlivú pleť radšej kúpte v lekárni, kde dostanete kvalitné výrobky a najlepšie vám poradia, čo vaša pleť potrebuje.

celá fotogaléria

Pravidlo č.2: Stop make-upu vyzerajúcemu ako maska

Make-up musí byť ľahký a hlavne vyzerať prirodzene. Ako by ste ho ani nemali. Vybrať správny odtieň predstavuje pre mnohé ženy problém, keďže by sa mal čo najviac podobať farbe pleti.

Základom je vyskúšať si make-up na tvári priamo v obchode. Dávno však neplatí rada od kamarátok, že stačí naniesť farbu na ruku, ktorej odtieň sa zhoduje s odtieňom vašej pleti. Vždy ho skúšajte priamo na tvár, inak by ste sa mohli ľahko pomýliť.

Umelé svetlo môže farbu skresľovať, preto nezabudnite skúsiť ho aj na dennom svetle. Najlepšou možnosťou je vypýtať si vzorku make-upu a použiť ho v domácom prostredí. Radšej si vyberte o niečo bledší odtieň ako tmavší, ktorý by vás robil staršou.

Pravidlo č.3: Ako make-up nanášať

Pri nanášaní make-upu nezabúdajte na podkladový krém, najlepšie kvalitný hydratačný. Počkajte chvíľku, aby mal krém čas vstrebať sa. Zbytok krému odstráňte papierovým obrúskom. Make-up roztierame prstami smerom von z tváre dostratena, aby vyzeral prirodzene.

Nenanášajte hrubé vrstvy, ak sa snažíte prekryť nedokonalosti, radšej naneste viac tenkých vrstiev, ako jednu hrubú. Alebo použite korektory, ktoré jemne vklepeme do pleti. Nakoniec môžeme make-up zafixovať s trochou púdru, aby sa pleť neleskla.

Vyskúšajte:

celá fotogaléria

 

 

 

LA ROCHE- POSAY Toleriane Fluidný make-up pre ženy s citlivou pleťou (Pr. cena: 660 Sk/ 21,90 EUR)

 

 

 

 

 

celá fotogaléria

 

 

MAX FACTOR Age Renew Omladzujúci pleť až o päť rokov (Pr. cena: 569 Sk/ 18,89 EUR)

 

 

 

 

 

celá fotogaléria

 

 

 

VICHY Normateint Zmatňujúci make-up proti nedokonalostiam pleti (Pr. cena: 625 Sk/ 20,74 EUR)

 

 

 

 

celá fotogaléria

 

 

 

LOREAL Cashmere Perfect Krémový make-up s púdrovým efektom (Pr. cena: 475 Sk/ 15,77 EUR)

 

 

 

 

celá fotogaléria

 

 

 

GOSH Korekčná tyčinka prekrývajúca nedokonalosti pleti (Pr. cena: 289 Sk/ 9,59 EUR)

 

 

 

 

celá fotogaléria

 

 

 

 

REVLON Colorstay Dlhotrvajúci make-up s ochranným faktorom (Pr. cena: 495 Sk/ 16,43EUR)

 

 

 

celá fotogaléria

DERMACOL Fixačný púder pre zamatový vzhľad (Pr. cena: 300 Sk/ 9,96 EUR)