Choď na obsah Choď na menu
 


 

Krásne chodidlá

f

Prv než vhupnete do vysnívaných letných topánočiek, nezabudnite si skontrolovať chodidlá. Ani tie najúžasnejšie topánky nevyzerajú dobre na zanedbaných, nepestovaných nohách.A hlavne ak ste na kúpalisku a vystrčíte zanedbané nôžky sa nečudujte, že zostanete v bazéne sama.Pri starostlivosti o telo často zabúdame na chodidlá. A pritom nám toľko slúžia! To, že sú schované v pančuchách a topánkach, neznamená, že ich môžeme zanedbávať. Ošetrovanie chodidiel aspoň každé dva týždne by malo byť samozrejmosťou pre ich zdravie a krásu. Pravidelná starostlivosť nezaberie veľa času a odmení sa vám jemnou a vláčnou pokožkou chodidiel.

 

 

Účinný píling


Pílingové produkty môžu obsahovať pemzové zrniečka alebo čiastočky z rozdrvených ovocných jadier. Majú vyhládzajúci a zjemňujúci účinok a urýchľujú látkovú premenu buniek pokožky. Efekt pílingu podporíte masážou chodidiel krúživými pohybmi.

Relaxačný kúpeľ


Domácu pedikúru začínajte teplým 10-minútovým kúpeľom, ktorý nohy príjemne uvoľní a pripraví na ďalšie ošetrenie. Ak trpíte pocitom ťažkých, unavených nôh, pridajte do vody soľ do kúpeľa s eukalyptovým alebo borovicovým výťažkom.

Pekne dohladka!


Na odstránenie zrohovatenej stvrdnutej pokožky použite pemzu, pilník na nohy alebo špeciálny hoblík. S tým opatrne! Je vybavený malou čepeľou, ktorou by ste si mohli odstrániť viac kože, ako treba. Odstránenie kurích ôk nechajte radšej na odborníkov.

Upravené nechty


Strihajte ich dorovna nožničkami alebo klieštikmi určenými špeciálne na nechty na nohách. Tak predídete ich vrastaniu do pokožky. Po ostrihaní použite pilník. Kožtičku okolo nechtov nestrihajte, môže sa ľahko zapáliť. Drevenou tyčinkou ju jemne zatlačte do okrajov.

Výživa pre nohy


V koži na chodidlách sa nachádza málo tukových žliaz, preto je nepoddajná a tvrdšia. Nevynechávajte krémovanie nôh po sprchovaní a kúpaní. Môžete ho spojiť s príjemnou masážou. Na nechty a okolie naneste vatovou tyčinkou olivový olej, ktorý má vyživujúci a zmäkčujúci účinok.